SitCom24.Pl - Forum wielotematyczne | Pliki do pobrania

OGÓŁNE: Ogłoszenia, o forum, powitalnia, konkursy # KOMPUTERY TUTORIALE GRAFIKA GSM, komputery stacjonarne, laptopy, tablety ipady inne odtwarzarze, grafika komputerowa, telefony softy oprogramowanie, tutoriale # ZAINTERESOWANIA: hobby, moda, uroda i zdrowie, kulinaria, sport i podróże, książki & czasopisma, fotografia, fauna i flora, edukacja i praca, religia, motoryzacja, humor, strefa 51 # ROZRYWKA & DOWNLOAD: muzyka, filmy, seriale bajki dla dzieci, gry, programy sterowniki spolszczenia, internet, zamówienia plików # INNE: Ciekawostki ze świata i kraju, kobiecy punkt widzenia, męski punkt widzenia, Forum Galaxy life, seks i erotyka, poważne tematy, off topic, webbazar, zamknięte tematy

• Reklama

Alergia

Tutaj dowiecie się o nowinkach kosmetycznych oraz modowych ale również jak żyć zdrowo.

Alergia

Postautor: Gumowaty » 26 mar 2014, 18:22

Macie jakieś alergie ? Ja niestety mam - na trawy i zboża i cały maj i połowę czerwca muszę się męczyć - oczy to mam jak u królika i masa chusteczek dookoła mnie. Prawdopodobnie od jesieni zacznę proces odczulania - czy ktoś go już przechodził ? Czy to prawda, że istnieje ryzyko silnego wstrząsu ?
  • 0

Awatar użytkownika
Gumowaty

Reputacja: 1

Reklama

Re: Alergia

Postautor: Voliastor » 26 mar 2014, 18:29

nie, podczas odczulania nie może dojść do wstrząsu, ponieważ na tym właśnie polega odczulanie: zaczyna się od maleńkiej, minimalnej dawki rozcieńczonego alergenu i stopniowo zwiększa się tą dawkę zwiększając jednocześnie tolerancję organizmu. spoczko :)
  • 0

Awatar użytkownika
Voliastor
Webmaster
Webmaster

Postautor: Gumowaty » 26 mar 2014, 18:32

Przechodziłeś przez to ? Mnie ciągle lekarz właśnie tym wstrząsem straszy, ale wolę zaryzykować niż męczyć się z tym gównem przez całe życie. Jeden z najlepszych okresów w roku muszę przesiadywać w domu - przynajmniej w wakacje się to trochę uspokaja.
  • 0

Awatar użytkownika
Gumowaty

Postautor: Voliastor » 26 mar 2014, 18:42

ja nie, ja bezalergiczny jestem :) ale siostry mojej dziewczyny tak. Ona sama mimo astmy nie zdecydowała się na odczulanie, za to zmieniła dietę i wgle styl życia, nie bierze leków od lat, czasem jak się stresuje to ją troszkę dusi ale potrafi to sama opanować. Podobno alergia to choroba psychosomatyczna...
  • 0

Awatar użytkownika
Voliastor
Webmaster
Webmaster

Postautor: sweetyAnia1990 » 26 mar 2014, 18:52

Niestety mam alergię na sierść kota, niepotwierdzoną badaniami, ale wystarczy, że w pomieszczeniu do którego wejdę był kot i już się zaczyna... Katar, swędzenie nie do wytrzymania, przecieranie swędzących oczu... Brrr. Współczuję wszystkim alergikom, bo może to utrudnić życie
  • 0

sweetyAnia1990

Reputacja: 0

Postautor: KITT » 26 mar 2014, 19:16

(Raczej) nie mam żadnych alergii ;) Na szczęście dla mnie ;)
  • 0

Awatar użytkownika
KITT
Moderator
Moderator

Reputacja: 18

Postautor: wizaz » 27 mar 2014, 04:44

Alergia może się ujawnić nieraz po wielu latach, możemy być uczeleni na jakiś składnik , ale o tym nie wiemy, dopiero przy bezpośrednim kontakcie z danym czynikiem allergetyzującym dowiadujemy się o tym.
  • 0

postępuj z innymi , tak jakbyś chciał aby inni z Tobą postępowali
wizaz
Bywalec
Bywalec

Obrazki: 0

Postautor: majamajka » 27 mar 2014, 22:43

Ja mam uczulenie na: kurz, nabiał, cytrusy, pyłki, roztocza i sierść kota. Moja skóra nigdy nie wygląda normalnie, od dziecka ciągle mam jakieś krosty, wszystko mnie swędzi, prycham i kicham , pomimo stałego przyjmowania leków. Acz kolwiek w dzieciństwie nawet bardzo krótki kontakt z kotem kończył się spuchniętymi oczami., Z uczulenia na kocią sierść wyleczyłam się sama przyjmując 2 kotki do domu. Pierwsze 2 miesiące były straszne. Teraz swędzą mnie tylko dłonie jeśli za długo je głaszcze:)
  • 0

majamajka

Postautor: Karamba » 07 kwie 2014, 18:41

Do tej pory nie zauważyłam, abym była na coś uczulona.
  • 0

Awatar użytkownika
Karamba
Bywalec
Bywalec

Reputacja: 4

Postautor: ToTylkoJa » 10 kwie 2014, 22:59

Ja mam delikatne uczulenie na zboże.
Jest to tak mała alergia, że nie ma sensu nawet mnie odczulać.
Jedynym objawem są: katar i psikanie latem przy kontakcie ze zbożem. ;)
  • 0

ToTylkoJa

Następna

Wróć do Moda, uroda i zdrowie