SitCom24.Pl - Forum wielotematyczne | Pliki do pobrania

OGÓŁNE: Ogłoszenia, o forum, powitalnia, konkursy # KOMPUTERY TUTORIALE GRAFIKA GSM, komputery stacjonarne, laptopy, tablety ipady inne odtwarzarze, grafika komputerowa, telefony softy oprogramowanie, tutoriale # ZAINTERESOWANIA: hobby, moda, uroda i zdrowie, kulinaria, sport i podróże, książki & czasopisma, fotografia, fauna i flora, edukacja i praca, religia, motoryzacja, humor, strefa 51 # ROZRYWKA & DOWNLOAD: muzyka, filmy, seriale bajki dla dzieci, gry, programy sterowniki spolszczenia, internet, zamówienia plików # INNE: Ciekawostki ze świata i kraju, kobiecy punkt widzenia, męski punkt widzenia, Forum Galaxy life, seks i erotyka, poważne tematy, off topic, webbazar, zamknięte tematy

• Reklama

PC vs Laptop

Oprogramowanie sterowniki , podzespoły,

Co wolicie PC czy Laptopy?

PC
2
33%
Laptop
4
67%

Liczba głosów : 6

PC vs Laptop

Postautor: Tomekdam » 14 cze 2014, 08:12

Co wolicie PC czy laptopy

Osobiście wolę komputery PC laptopy i wszelką miniaturyzację uważam za zj**aną czemu:
- Lepsza Klawiatura na PC ta z tymi płaskimi przyciskami jakaś lipna do pisania nie wiem jak dla innych
- Więcej mocy do grania
- Większy monitor zarazem zaleta do oglądania filmów
- Jak się coś zepsuje nie musisz lecieć do serwisu (przytoczę przykład ostatnio mojej kuzynce wcisnęło się do środka laptopu Toshiba wejście od zasilania uniemożliwiając korzystanie z laptopu chciałem własnoręcznie go naprawić ale bez obejrzenia filmu z YT nie byłem w stanie go rozkręcić po długim czasie okazało się że styku nie można wymienić własnoręcznie przy PC to byłaby kwestia jedynie wymiany zasilacza jednakże nie słyszałem aby kiedyś komukolwiek taki problem z zasilaczem PC się stał)
- Tańszy sprzęt
- Możliwość instalowania jakiegokolwiek systemu operacyjnego to nie żart mój brat ma laptopa jakiejś bardzej znanej firmy (ale nazwy nie pamiętam) i nie może na nim Windowsa XP zainstalować
Itd.

Laptop to po mojemu mini komputerek na podróże a nie sprzęt do codziennego użytkowania jak to co po niektórzy uważają :P
  • 0

Awatar użytkownika
Tomekdam

Reputacja: 0

Reklama

Re: PC vs Laptop

Postautor: KITT » 14 cze 2014, 11:34

Dobrze, rozumiem Twoją opinię, ale dla mnie jest całkiem inaczej.
Posiadam w domu 3 sprzęty - pecet z Win8 i Ubuntu, laptop z Win7 i Debianem oraz tablet z Win8.
I po kolei:
1) Nie wiem z jakiego laptopa korzystałeś, ale dla mnie klawiatura z laptopów jest niezastąpiona, najwygodniejsza do pisania w Wordzie czy w CodeBlocks... Celowo myślę nad zakupem klawiatury jak z laptopa do peceta :)
2) Więcej mocy do grania... Ok, tylko że laptop nie do tego służy. Chcesz laptop do grania - zobacz sobie co oferują Razer lub Allienware. Pamiętaj o jednym - pecet stoi w jednym miejscu, a laptopa wezmę gdziekolwiek chcę, czy podczas jazdy samochodem, czy w pociągu - mogę porobić najważniejsze dla mnie sprawy (mail+komunikatory+fb+forum) oraz dodatkowo - jeśli mam model z dedykowaną, drugą kartą graficzną - zadziałają i też nowsze gry na minimalnych/średnich. A jak będzie mnie stać - wezmę tablet od Razera z i7, dwoma kartami graficznymi, aktywnym chłodzeniem za 3000zł. Tak, tablet który przeniosę wszędzie, jak będę chciał - podepnę pada z ps3 i pogram sobie
3) Większy monitor vs możliwość używania leżąc w łóżku... Wybieram laptopa - jaki problem podpiąć go pod zewnętrzny monitor? Telewizor? Projektor? Każdy laptop, a nawet większość tabletów z PEŁNYM Windowsem 8 (nie RT) ma port HDMI.
4) Zgadzam się z jedną sprawą. Naprawa laptopa jest droga. Ale jak się dba o lapka to nie trzeba nic wymieniać. Wystarczy powiedzmy co pół roku go wyczyścić od środka sprężonym powietrzem, a co rok - pełne czyszczenie przez rozkręcenie. Fakt - jest z tym trochę roboty za pierwszym razem, ale potem bez problemu będzie się go czyściło za każdym razem.
5) Ceny są porównywalne. Jak blisko 3 lata temu kupowałem mój laptop to za cenę mojego lapka ciężko było znaleźć lepszy sprzęt. Fakt - pecet łatwiej chłodzić, ale jak się czyści lapka - trzeba się wysilić by go przegrzać
6) Hmm... Albo Twój kolega po prostu nie potrafi tego zrobić? Na Acerze Aspire bez problemu wgrywałem od Win95 do Win8, od Linuxa Debiana, ubuntu po SteamOs. Może ma on coś takiego jak SafeBoot co musiałby wyłączyć by zadziałało? Win8 lubi na sprzęcie z EFI utrudniać instalację innych systemów - czy to na lapkach, czy na pecetach - tak samo.

Ps. Miniaturyzacja jest bezsensowna? Spójrz na swój telefon. Obojętnie czy masz topowy smartfon z Androidem, iOS, telefon z Windows Phonem czy innymi systemami - Twoj telefon jest dużo mocniejszy od pecetów czy to 20 letnoch, czy 30, a nowsze smartfony mają moc porównywalną do współczesnych pecetów. Ba - są już tablet mające moc pecetów (Razer ponoć Blade - do weryfikacji)
Jak miniaturyzacja jest bezsensowna polecam kupić sobie jeden z pierwszych pecetów, zajmujący klikanaście szaf, czy pierwsze komórki ważące nawet 30 kilogramów.

Pozdrawiam z Iconii W3 :)
  • 0

Awatar użytkownika
KITT
Moderator
Moderator

Reputacja: 18

Postautor: Ainei » 14 cze 2014, 12:35

Ja osobiście jestem za laptopami, ale myślę że pecet zawsze za taką samą cenę będzie miał lepszą wydajność oraz można z nim zrobić wewnętrznie trochę więcej niż z lapkiem. Ankietę pozostawiam bez głosu, bo wszystko ma swoje plusy i minusy - Laptop najczęściej do pracy (chyba że gamingowy), a pecet dla przyjemności ;)
  • 0

Obrazek
"Do not trust everything you see on the Internet" - Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Ainei

Reputacja: 1

Postautor: Voliastor » 25 cze 2014, 21:03

Nie mam niestety stałego miejsca zamieszkania, wtedy na pewno kupił bym PC-ta, można go wygodnie rozłożyć oraz jak kolega powiedział, zawsze coś dokupić. Laptop jest dobry bo tu i tam możesz go mieć, ale to miejsce można zastąpić tabletem ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Voliastor
Webmaster
Webmaster

Reputacja: 1

Postautor: Musia » 29 wrz 2014, 10:27

Osobiście używam pc ale tylko ze względu na to że lubię mieć przed sobą duży monitor.Chociaż niedługo chyba będę wymieniała na lapka.
  • 0

Musia

Postautor: Anastaz » 26 lis 2015, 01:10

Mam już laptopa ale peceta też cały czas używam bo lubię mieć większy monitor przed sobą.
  • 0

Anastaz

Postautor: sloneczna » 04 gru 2015, 16:41

Laptop w podróży komputer stacjonarny (PC) w domu :)
  • 0

sloneczna

Postautor: Jovita » 29 gru 2015, 00:34

Cały czas korzystam tylko z pc.
  • 0

Jovita

Postautor: Teodora » 29 sty 2016, 11:51

Mam peceta ale bedę jeszcze kupował netbooka niedługo.
  • 0

Teodora

Postautor: biwakowa » 09 lut 2016, 14:38

PC dlaczego ? Bo z reguly ma wieksza moc obliczeniowa i mi sie zdecydowanie lepiej na nim pracuje. Chociazby projektowanie w kadzie jest wygodniejsze. Laptop jest dobry jak czesto podrozujemy i potrzebujemy miec go do pracy.
  • 0

biwakowa

Następna

Wróć do Komputery stacjonarne