SitCom24.Pl - Forum wielotematyczne | Pliki do pobrania

OGÓŁNE: Ogłoszenia, o forum, powitalnia, konkursy # KOMPUTERY TUTORIALE GRAFIKA GSM, komputery stacjonarne, laptopy, tablety ipady inne odtwarzarze, grafika komputerowa, telefony softy oprogramowanie, tutoriale # ZAINTERESOWANIA: hobby, moda, uroda i zdrowie, kulinaria, sport i podróże, książki & czasopisma, fotografia, fauna i flora, edukacja i praca, religia, motoryzacja, humor, strefa 51 # ROZRYWKA & DOWNLOAD: muzyka, filmy, seriale bajki dla dzieci, gry, programy sterowniki spolszczenia, internet, zamówienia plików # INNE: Ciekawostki ze świata i kraju, kobiecy punkt widzenia, męski punkt widzenia, Forum Galaxy life, seks i erotyka, poważne tematy, off topic, webbazar, zamknięte tematy

• Reklama

czemu gramy?

Gry koputerowe planszowe wszystko o grach.

czemu gramy?

Postautor: Voliastor » 02 kwie 2014, 15:12

czemu gramy, co nam to daje? Czzy tylko odstresowanie czy moze jest to ucieczka od prawdziwego życia?
  • 0

Awatar użytkownika
Voliastor
Webmaster
Webmaster

Reputacja: 1

Reklama

Re: czemu gramy?

Postautor: KITT » 02 kwie 2014, 15:35

Zależy od gry :) Niektóre są tylko prostymi zabijaczami czasu, sposobami na nudę, gdy nic nie mamy do roboty. Niektóre gry są odstresowujące po pracy, po szkole... Ucieczka od prawdziwego życia? Tak, uciekamy do świata wirtualnego gdzie nie ma aż takich zakazów, gdzie wszystko jest łatwiejsze. Nie stać Cię na ferrari - i tak nim (wirtualnie) pojeździsz. Nie możesz sobie trochę postrzelać nigdzie? W CSie sobie postrzelasz bez konsekwencji. Chcesz pojechać 400km/h ? W Polsce tego nie zrobisz. Ale w grze tak. Zgadzam się,że nie będzie to tak ekstremalne jak zrobić to na żywo. Ale może wkrótce...

Nowa generacja konsol pozwoli także pecetom rozwinąć skrzydła. Lepsza grafika to nie wszystko. Oculus Rift powstał właśnie po to - by uciec w świat gry i widzieć wszystko oczami nie gracza, a bohatera gry. I tak posiadając odpowiedni sprzęt poczujemy się jak w prawdziwym Ferrari za kierownicą (G27) czy pouciekamy wirtualnie przed policją.

Niektóre gry wręcz stresują. Setny raz przechodzić jeden poziom. Ale w tym stresie jest coś dobrego. Wytrwałość, która każe nam dalej grać i zdobyć satysfakcję z wygranej. Satysfakcję o którą w tym chodzi :)
  • 0

Awatar użytkownika
KITT
Moderator
Moderator

Reputacja: 18

Postautor: Voliastor » 02 kwie 2014, 16:43

no właśnie wyrabiamy w sobie wytrzymałość. No a satysfakcja może nam podbudować poczucie własnej wartości. Co jeszcze dają gry? czemu jedni wolą wolnych farmerów a inni diablo?
  • 0

Awatar użytkownika
Voliastor
Webmaster
Webmaster

Postautor: KITT » 02 kwie 2014, 17:39

Voliastor pisze: czemu jedni wolą wolnych farmerów a inni diablo?

Każdy ma swoje gusta. Jeden woli duże, wielkie domy - a drugi woli małe i przytulne mieszkanka.
Jeden woli nowe, wypakowane elektroniką auta - drugi woli stare oldtimery, czy inne takie ;)
Jeden woli nowoczesne, super hiper przepakowane gry - drugi woli stare, dobre Super Mario Bros z pegasusa czy inne gry z C64 ;)

Zależy od gustów, upodobań itd. Ja wolę wyścigi i strzelanki - ty możesz lubić [?] gry RPG itp.
  • 0

Awatar użytkownika
KITT
Moderator
Moderator

Postautor: Gumowaty » 02 kwie 2014, 18:11

Ja gram przede wszystkim żeby się odstresować. Gry są również moim sposobem na nudę. Polecam wszystkim grę Goat Simulator, która jak dla mnie ukazuje cały sens grania w gry na PC.
  • 0

Awatar użytkownika
Gumowaty

Postautor: Gargamel02 » 05 kwie 2014, 07:05

Gier nie traktuje jako sposób na życie czy załadowanie nimi całego wolnego czasu. Odpalam gry na godzinkę, dwie, kiedy chce się w całości odstresować i zanurzyć w innym, wirtualnym świecie.
  • 0

Awatar użytkownika
Gargamel02

Reputacja: 0

Postautor: Dylatator czasu » 06 kwie 2014, 21:21

Gry nas zniwalają, uzależniają, pozbawiają /albo ograniczają samoświadomość, zabieają cenny czas, generuja koszty(wiem bo sam kiedyś byłem uzalezniony od gier komputerowych-i nic dobrego z tego nie wyszło), nie edukuja w odpowiednim kierunku, uczą punktatorstwa, egoizmu, żle oddziaływują na system nerwowy jak i cały organizm. Co innego gry interaktywne na swieżym powietrzu jako foram komuikacji, werbalizacji, zabawy, relaksu
  • 0

Dylatator czasu

Postautor: KITT » 06 kwie 2014, 22:38

Nie wiem w jakieś gry grał ale muszę się z Tobą niezgodzic.
Uzależniają? Trzeba we wszystkim znać umiar
Zabierają cenny czas? To już człowiek nie może się odprężyć ?
Generują koszty? Nie chcesz płacić - masz świetne gry free to play...
Uczą egoizmu? Nie prawda - w wielu grach trzeba współpracować w grupie żeby wygrać.

We wszytkim trzeba znać umiar i jak zagrasz sobie godzinkę czy dwie dziennie to nic się nie stanie.
Gry nie są złe - są dużo lepszym zabijaczem czasu od oglądania tv czy nic nierobienia.
  • 0

Awatar użytkownika
KITT
Moderator
Moderator

Postautor: Voliastor » 21 cze 2014, 18:29

KITT pisze:Nie wiem w jakieś gry grał ale muszę się z Tobą niezgodzic.
Uzależniają? Trzeba we wszystkim znać umiar
Zabierają cenny czas? To już człowiek nie może się odprężyć ?
Generują koszty? Nie chcesz płacić - masz świetne gry free to play...
Uczą egoizmu? Nie prawda - w wielu grach trzeba współpracować w grupie żeby wygrać.

We wszytkim trzeba znać umiar i jak zagrasz sobie godzinkę czy dwie dziennie to nic się nie stanie.
Gry nie są złe - są dużo lepszym zabijaczem czasu od oglądania tv czy nic nierobienia.

Z tym się zgodzę że gry od filmów są dużo lepsze, a co do uzależnienia to najbardziej internetowe takie są ale to trzeba mieć albo umiar albo rozum. Są ludzie co chwalą się osiągami w grze co jest zawsze dla mnie jakąś motywacją czasem nawet do życia, gdy np. potrafię osiągnąć duży lvl a nie każdy jest w stanie. Czasem nawet grałem 5-8godz rodzice mówili że jestem uzależniony, znam kilka osób co faktycznie byli ale jak ja po tygodniu grania mogłem zrobić sobie przerwę bo tak zdecydowałem to nie było uzależnienie tylko dążenie w szybkim tempie do ulepszenia mojej wirtualnej postaci, co po tym mi zostało? Na pewno na tym nie zarobiłem a nawet straciłem trochę kasy ale pozostało mi bardzo dużo fajnych wspomnień co mi brakuje ale ze względu na brak czasu i pieniędzy nie mam czasu grać, do tego nauczyłem się szybkiego pisania na klawiaturze i zarządzania grupą, nauczyłem się nawet monotonnej pracy oraz wyćwiczyłem sobie ręce 8-)
  • 0

Awatar użytkownika
Voliastor
Webmaster
Webmaster

Postautor: kropeczka.3 » 06 paź 2014, 22:50

Aby odstresować się po cięzkim dniu albo odpocząć
  • 0

kropeczka.3