SitCom24.Pl - Forum wielotematyczne | Pliki do pobrania

OGÓŁNE: Ogłoszenia, o forum, powitalnia, konkursy # KOMPUTERY TUTORIALE GRAFIKA GSM, komputery stacjonarne, laptopy, tablety ipady inne odtwarzarze, grafika komputerowa, telefony softy oprogramowanie, tutoriale # ZAINTERESOWANIA: hobby, moda, uroda i zdrowie, kulinaria, sport i podróże, książki & czasopisma, fotografia, fauna i flora, edukacja i praca, religia, motoryzacja, humor, strefa 51 # ROZRYWKA & DOWNLOAD: muzyka, filmy, seriale bajki dla dzieci, gry, programy sterowniki spolszczenia, internet, zamówienia plików # INNE: Ciekawostki ze świata i kraju, kobiecy punkt widzenia, męski punkt widzenia, Forum Galaxy life, seks i erotyka, poważne tematy, off topic, webbazar, zamknięte tematy

• Reklama

LUSTRZANKI

Dział dla miłośników fotografii i nie tylko.

LUSTRZANKI

Postautor: wizaz » 27 mar 2014, 19:29

Jaka była wasza pierwsza lustrzanka?, jakie polecacie? pozytywne i negatywne strony lustrzanek?co sadzicie o lustrzankach cyfrowych?ich plusy i minusy?jakie obiektywy? wasze doswiadzenia w tym temacie.
  • 0

postępuj z innymi , tak jakbyś chciał aby inni z Tobą postępowali
wizaz
Bywalec
Bywalec

Obrazki: 0
Reputacja: 0

Reklama

Re: LUSTRZANKI

Postautor: KITT » 27 mar 2014, 20:23

Niestety nigdy nie posiadałem lustrzanki. Są zbyt drogie jak dla mnie :)
Wystarczają mi fotki zrobione aparatem w telefonie
  • 0

Awatar użytkownika
KITT
Moderator
Moderator

Reputacja: 18

Postautor: wizaz » 27 mar 2014, 21:03

W zaleznosci jaka to lustrzanka , kiedyś lustrzanki zachodnich firm były trudne do zdobycia i drogie, dzisiaj te prostsze modele są stosunkowo tanie , np smiene czy fieda mozemy kupić już od 30 zł
  • 0

wizaz
Bywalec
Bywalec

Postautor: KITT » 27 mar 2014, 21:18

wizaz pisze:W zaleznosci jaka to lustrzanka , kiedyś lustrzanki zachodnich firm były trudne do zdobycia i drogie, dzisiaj te prostsze modele są stosunkowo tanie , np smiene czy fieda mozemy kupić już od 30 zł

Nowa lustrzanka za 30zł? :shock: Nigdzie nie widziałem nówki poniżej 1500zł, ale chętnie zobaczę - podrzucisz jakiś link?
  • 0

Awatar użytkownika
KITT
Moderator
Moderator

Postautor: wizaz » 27 mar 2014, 21:47

Wdziałem fieda chyba 3 nówka w futerale skórzanym u znajomego. Tyle, że te aparaty mają 30 lat, w komisach audio video, lub fotograficznych można je jeszcze spotkać. 1500 zł to jest lustrzanka cyfrowa, ja mam na myśli analogowe lustrzanki bez lamp
  • 0

wizaz
Bywalec
Bywalec

Postautor: KITT » 27 mar 2014, 21:50

wizaz pisze:Wdziałem fieda chyba 3 nówka w futerale skórzanym u znajomego. Tyle, że te aparaty mają 30 lat, w komisach audio video, lub fotograficznych można je jeszcze spotkać. 1500 zł to jest lustrzanka cyfrowa, ja mam na myśli analogowe lustrzanki bez lamp

Mnie osobiście interesują takie rzeczy to tylko nówki., cyfrówki o na prawdę wielkich możliwościach :)
  • 0

Awatar użytkownika
KITT
Moderator
Moderator

Postautor: wizaz » 27 mar 2014, 21:56

Do takich zwykłych zdjęc wystarczy najprostszy aparat, te z riozbudowanymi tematami, polem widzenia ekspozycji ustawiania czułosci itp. to naprawdę trzeba się na tym znać
  • 0

wizaz
Bywalec
Bywalec

Postautor: templariusz » 28 mar 2014, 00:45

Moją pierwszą lustrzanką był Canon 450D
Mniejszy ale z potencjałem. Stwierdziłem, że nie ma sensu na początek kupować drogiej lustrzanki, jeżeli mi się nie spodoba, stracę ochotę lub jeszcze innych powodów.
Co do zalet to dla początkującego nauka wykonywania zdjęć. Takim aparatem też się da zrobić nawet profesjonalne zdjęcia, bo przecież aparat to nie wszystko - to tylko narzędzie. Co do dodatkowej zalety to obiektywy - jako, że to jest Canon to obiektywy są tańsze niż u konkureNta.
Minusem może być brak AF w korpusie - jednak można tą wadę wykorzystać jako naukę ostrzenia zdjęć manualnie
  • 0

templariusz

Postautor: hubmlyn » 29 mar 2014, 23:19

Ja posiadam Sony Alphę. Mój pierwszy i jak na razie (raczej długi czas) jedyny lepszy aparat. Polecam osobom, które lubią popstrykać a nie chcą wydawać aż wielkich pieniędzy na całkiem sprawny aparat
  • 0

Awatar użytkownika
hubmlyn
Bywalec
Bywalec

Reputacja: 3

Postautor: loord » 25 lut 2016, 14:00

ja jestem posiadaczem nikona d500, zdjęcia i owszem, wychodzą pieknę, ale nie mogę go ustawić na zdjęcia w kościele, nie jestem zadowolony z jakości, zapewne jeszcze muszę się douczyć.
  • 0

loord

Następna

Wróć do Fotografia